Array Array

KOMARO

Ludzie z pasją…

Komaro to firma zajmująca się organizowaniem szeroko rozumianej turystyki aktywnej. Biwaki dla klas, imprezy integracyjne, szkolenia motywacyjne oraz obozy sportowe i wypoczynkowe to tylko nieliczne formy oferowanych przez nas wyjazdów.

Tworzymy nowatorskie programy na każdą porę roku zarówno dla dorosłych jak również dzieci i młodzieży.

Doświadczenie zdobywaliśmy przez kilkanaście lat począwszy od organizowania rajdów harcerskich, przez współpracę z najlepszymi organizatorami aktywnego wypoczynku, aż do samodzielnej organizacji obozów sportowych, wypoczynkowych i szkoleniowych. Instruktorzy współpracujący z KOMARO to specjaliści z różnych dziedzin turystyki kwalifikowanej, rekreacji i sportów extremalnych, pedagodzy, a przede wszystkim eksperci w pracy z ludźmi w różnym wieku. To właśnie dzęki zaangażowniu instruktorów realizujemy nasze imprezy na najwyższym poziomie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

KOMARO to przede wszystkim obozy sportowe i szkoleniowe dla szkół i uczelni.

Organizujemy:

 • imprezy TEAM BUILDING dla firm
 • wyjazdy integracyjne dla studentów
 • zielone i białe szkoły dla klas
 • pikniki, eventy
 • szkolenia specjalistyczne (I-sza Pomoc, survival, strzelectwo, wspinaczka i techniki wysokościowe)
 • kompleksowa obsługa imprez plenerowych
 • paintball – organizacja gier, serwis, sklep
 • szkolenia narciarskie i snowboardowe
 • ŚWIETNA ZABAWA O KAŻDEJ PORZE ROKU

Nasze atuty:

 • Wyszkolona kadra – nasi instruktorzy to zgrany zespół starannie dobranych ludzi, posiadających uprawnienia pedagogiczne potrzebne do prowadzenia zajęć zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi.
 • Doświadczenie – nasza kadra to starannie dobrany zespół ludzi zajmujących się organizacją imprez plenerowych i prowadzeniem zajęć integracyjnych od wielu lat. Są wśród nas instruktorzy rekreacji ruchowej, pedagodzy i nauczyciele, ratownicy medyczni, instruktorzy ZHP,
 • Kompleksowość – dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami zorganizujemy każdą imprezę plenerową i sprostamy nawet najwyższym wymaganiom klienta
 • Nowatorstwo – biorąc czynny udział w szkoleniach zdobywamy nowe pomysły i nieustannie urozmaicamy programy wyjazdów i szkoleń
 • Rzetelność – zarówno małe jak i duże przedsięwzięcia realizujemy z pełnym zaangażowaniem od przygotowania oferty do zakończenia imprezy
 • Bezpieczeństwo –  jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Podlaskiego pod nr 13/11 z dnia 24 listopada 2011r.

INSTRUKTORZY

Na co dzień współpracujemy z ponad 30 osobową ekipą instruktorów różnych dyscyplin zarówno letnich jak i zimowych gotowych do podjęcia pracy na Państwa imprezie.

Poniżej przedstawiamy Państwu trzon naszej kadry, ludzi którzy tworzą programy naszych wyjazdów w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie. Naszą pasją jest aktywne spędzanie wolnego czasu i zarażanie tym innych ludzi bez względu na wiek.

 

Wojciech Komorowski „Komar”

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej na wydziale Wychowanie Fizyczne. Instruktor Rekreacji Ruchowej i Sportu o specjalnościach Narciarstwo zjazdowe, Survival. Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego posiadający uprawnienia wychowawcy i opiekuna kolonijnego. Młodszy ratownik WOPR, płetwonurek OWD  SSI, organizator i trener szkoleń team-buildingowych, organizator gier i zawodów paintballowych, taternik jaskiniowy, konstruktor parków linowych i stanowisk wysokościowych. Miłośnik wspinaczki, spadochroniarstwa i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Karol Mirkowicz „Lolek”

Absolwent  Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej na wydziale Wychowanie Fizyczne. Instruktor Rekreacji Ruchowej i Sportu o specjalnościach Narciarstwo zjazdowe, Snowboard i Survival. Wychowawca i opiekun kolonijny. Posiada uprawnienia płetwonurka OWD SSI, młodszego ratownika WOPR. Trener szkoleń team-buildingowych, konstruktor parków linowych i stanowisk wysokościowych. Pasjonuje się wspinaczką, paintballem i aktywnym wypoczynkiem.

Paulina Komorowska „Pamelka”

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Turystyki i Rekreacji. Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness – nowoczesne formy gimnastyki i Aqua fitness. Wychowawca i opiekun kolonijny. Doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Odbyła kurs windsurfingu, wspinaczki wysokościowej i survivalu. Trener szkoleń team-buildingowych. Specjalista od marketingu i spraw biurowych w firmie. Mama dwóch wspaniałych chłopców i córeczki, którzy całą energią uczestniczą we wszelkich wydarzeniach firmy Komaro.

Mirosław Walczyk „Mongoł”

Absolwent kierunku Pedagogika Obronna i Surwiwal na Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Doświadczony instruktor harcerski prowadzący od kilkunastu lat 62 Harcerski Klub POL-SURVIVAL. Kierownik i wychowawca na placówkach wypoczynku, instruktor survivalu i ratownik medyczny. Płetwonurek AOWD PADI i CMAS. Ukończył Kurs Działań Specjlnych „Trawers” oraz  I Selekcję Żołnierza Polskiego po czym odbył służbę w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej. Świetny metodyk i organizator imprez terenowych.

Anna Sadowska

Absolwent AWF im Józefa Piłsudskiego w Warszawie filia w Białej Podlaskiej na kierunku Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych oraz Turystyka i Rekreacja. Instruktor narciarstwa zjazdowego, survivalu, samoobrony, hipoterapii, jazdy konnej, ratownik WOPR i nurek. Zawodowa rugbystka i kajakarka.

Węzełki wiąże, rozwiązuje problemy, zanurkuje w bagnie, a jak będzie trzeba zastąpi konia w kuligu! Pełna wigoru i pozytywnej energii.

Natalia Domalewska

Studentka Politechniki Łódzkiej na kierunku logistyka. Instruktor snowboardu oraz wychowawca kolonijny. Odbyła Kurs technik wysokościowych, a park linowy w Rybakach zna na wylot 🙂 Pomysłowa i zawsze chętna do pomocy.

Miłośniczka brydża, która ma zawsze karty w plecaku 🙂

Hubert Wiski

Absolwent Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Instruktor survivalu i technik wysokościowych. Sztuki przetrwania Beary Grylls uczył się właśnie od Huberta 😉 Miłośnik militariów. Choć nie mamy dowodów, to jesteśmy przekonani, że urodził się z markerem paintballowym w ręku. Nie traci czasu. Bardzo szybko mówi i szybciej stoi niż niejeden biega 😉 Chyba nie ma nikogo, kto zrobiłby coś szybciej od Huberta…

I jeszcze jedno – Hubert jest absolwentem Szkoły Muzycznej, ale to akurat tajemnica…

Natalia Złotkowska “RUDA”

Absolwentka Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży – kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Instruktor samoobrony, technik interwencyjnych oraz wysokościowych. Wychowawca kolonijny, sternik motorowodny. Jej pseudonim “Ruda” nie wziął się znikąd. Tańczy jak szalona – instruktor zumby i fitnessu, a gry i zabawy są jej żywiołem. Do zabawy porywa nawet tych najbardziej opornych, a jak trzeba to i na gitarze zagra.

Na co dzień pracuje na uczelni, ale po godzinach spełnia się jako detektyw. Zapamiętajcie jej twarz i miejcie się na baczności… Nic się przed nią nie ukryje…

Anna Parzychowska

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Pedagog, edukator przyrodniczo-leśny, wychowawca i opiekun kolonijny, trener edukacji outdoorowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz edukacja przyrodniczo-leśna na Wydziale Leśnym UR w Krakowie.

Zakochana w swojej pracy – na co dzień pracuje w leśnym przedszkolu. Z chęcią zabierze dzieci do lasu, gdzie z pewnością nie będą się nudzić. Lubi aktywne spędzanie czasu wolnego w naturze. Uwielbia robić zdjęcia i robi je nałogowo! Miłośniczka psów i dobrej kawy.

Barbara Kołaczyk

Dyplomowana instruktorka tańca nowoczesnego. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Posiada uprawnienia animatora zabaw dla dzieci oraz licencję instruktora Zumba® Fitness oraz Zumba® Kids & Zumba® Junior. Ukończyła również Kurs Terapii Tańcem i Ruchem, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Od 2013 roku pracuje i spełnia się jako mobilny instruktor tańca w firmie PAARO w Białymstoku. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wielu przedszkolach i szkołach oraz zajęcia Zumba® Fitness w fitness klubach.